Promosyon'un Kuruma Faydası

samsunda promosyon saat

Promosyon, hizmetiniz yada ürününüz ile ilgili duyuruları, kampanyaları yada kalitenizi daha aktif ve hızlı ilgili yerlere duyurabilmeniz adına dikkat çekici ve ilgi arttırıcı bir etkendir. Dağıtacağınız promosyon ürünleri sayesinde kampanyalarınız hedef kitleniz tarafından daha çabuk fark edilebilir bir hale gelir. Bu bölüme bir örnek verelim; Bir marketiniz var ve ramazan ayı süresince 200 TL lik alışverişe ramazan paketi hediye ediyorsunuz. Ve bununla ilgili bir broşür yapıp marketiniz önünden geçenlere veriyorsunuz. İlgi muhakkak olacaktır. Bir de şu şekilde deneyelim. Broşür için gelen müşterinize marketinizin logosunun yer aldığı bir şapka verdiniz. Emin olun ilgi çok daha fazla olacaktır.

Örneğin bir üründe %10 luk bir indirim yapmak veya bunun yerine, indirim yaptığınız ürün tutarının % 2 sine denk gelecek bir bütce ile promosyon ürünü vermeniz daha kazançlı olacaktır.

indirim yapmak yerine  yaptığınız indirim tutarını promosyon olarak verirseniz , indirim yapmış olursunuz  aynı zaman da kalıcı reklamınız olur.